Araç Kiraladıktan Sonra Yanlış Yakıt Alınırsa Ne Olur

Birçok kişi bireysel ya da şirkette kullanma amacıyla araç kiralama hizmeti alabilmektedir.  Yakıt alımı kiralayan kişiye ait olduğu için bazen sorunlar çıkabilir.

Benzinli Araca Dizel Yakıt Koymak

Araç kiralama sonrasında eğer  bir hata nedeniyle benzinli araca dizel yakıt konulursa araç motoru büyük ihtimalle çalışmaz ve  yüksek bir gürültü söz konusu olacaktır. Yoğun bir egzoz dumanı ile çalışma ve sonr ada motor durması görülebilir. Ayrıca motorlarda parçaların hasar görmesi durumu da olabilir. Bu gibi hallerde araç kiralama firmasına durum bildirilmelidir.

Dizel Araca Benzin Koymak

Araç kiralamada benzin yanlış alınırsa  ikinci durum dizel araca benzin yüklemek olacaktır. Dizel araca benzin konması diğerine göre daha sık rastlanan bir durumdur ve masraf çıkarma potansiyeli açısından da daha fazla risk barındırır. Depoda kalan dizel yakıt ile benzin karışması halinde farklı sesler çıkar, ayrıca araç farklı tepkiler verebilir. Durumu anlamamak  devam etmek daha da büyük sorunlara neden olabilir. Motor, sorun düzeltilmediği sürece hasar görmeye devam eder. Püskürtme sistemi, araç motor parçaları zarar görebilir. Her iki hatalı yakıt  yüklemesinde de araçta anormal sesler duyuluyorsa devam edilmemeli ve çözüm bulunması için araç kiralama firması  başvuru   ile sonuç alınmalıdır. Yani araç kesinlikle çalıştırılmamalıdır. Mümkünse araç kenara çekilmeli ve şirketin de yönlendirmesi ile çekici ve yedek araç ayarlanmalıdır.