Araç Kiralarken Dikkat Edilecek 5 Kural

Çanakkale araç kiralama şirketlerinin sayısı her geçen gün artarken, araç kiralarken dikkat edilmesi gereken kuralları unutmamak gerekir.

araç kiralama

 

Çanakkale araç kiralama günümüzde hem uzun süreli hem de kısa süreli opsiyonlar ile oldukça popüler ve çok sayıda kişi tarafından kullanılmaktadır. Araç kiralama kısa süreli şehir değişimlerinde ihtiyacı karşılaması için, acil durumlarda araca ihtiyaç duyduğunuzda ya da araba satın almak yerine çok avantajlı fiyat ve koşullar sunan firmalardan 12-24 ya da 36 aylık uzun dönemli olarak kullanılabilmekte ve son 10 yıla bakarsak oldukça büyük bir talep artışı görülmektedir.

Araç Kiralama Firması Seçimi

Öncelikle araç kiralama işlemi için çalışacağınız firmayı çok iyi seçmelisiniz. Uluslararası firmaların ismine ve adına hemen aldanmamak incelememizi yapmamız ve bu unsurlara yine dikkat edilmelidir.

Rezervasyon Yaptırmayı Unutmayın

Yaptırdığınız rezervasyon sonrası mutlaka işlemin onaylandığına dair bir sms veya e-mail almak isteyin.

Kredi Kartı Ve Diğer Hususlar

çanakkale araç kiralama

Araç kiralarken mutlaka bir kredi kartı sahibi olmalısınız ve kullanacağınız kredi kartından yapılacak çekimleri, tutarları ve şartları mutlaka sözleşme üzerinde okuyun ve kişilere teyit ettirin. Kredi kartınızdan sizin onayınız olmayan hiçbir çekim işlemi yapılamayacağından emin olun.

Ayrıca kiraladığınız aracı teslim aldığınız ve teslim edeceğiniz noktayı kesinleştirin ve sözleşmede yer aldığından emin olun.

Kiraladığınız araçta dönemsel olarak “km” sınır olup olmadığından emin olun ve fiyata yansımasını istemiyorsanız, sözleşmede yer aldığından emin olun.

Son olarak kiraladığınız aracın sigorta kapmasını seçerken tüm opsiyonları iyi düşünüp, tercihinizi ona göre yapınız ve bununda sözleşme de yer aldığından mutlaka emin olunuz. Olası bir kaza durumunda masrafları kimin ne şartlar ile karşılayacağını bilmek ve belirtmek çok önemlidir.

Çanakkale’yi ziyaret etmek isteyenler için Onyedi rent a car, güvenerek çalışacağınız bir firmadır.