Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale Türkiye’nin tarih kokan şehirlerinden bir tanesi ve aslında en önemlisi olmaktadır. Eğer sizler daha görmediyseniz ilk fırsatta değerlendirmeniz gerekmektedir.

Çanakkale’de Araç İle Gidilebilecek Yerler

Aslına bakılacak olursa Çanakkale yüzölçümü olarak çok da büyük sayılmamaktadır. Marmara bölgesini tarihi dokusu ile süsleyen bir şehir olmaktadır. Birçok birey Çanakkale’yi hayatı boyunca bir kez de olsa mutlaka görmek istemektedir. Şehir iki parçadan oluşmaktadır. Merkezinin bulunduğu taraf Asya tarafında yer almaktadır. Avrupa yakasında ise Gelibolu Yarımadası bulunmaktadır. Gökçeada ve Bozcaada da yine Çanakkale iline bağlı adalardır. Bu nedenle Çanakkale’de gezilebilecek olan yerleri 5 bölüme ayırmakta fayda vardır. Merkezde gezilebilecek yerler arasında Kordon bulunmaktadır. Kafeler, restoranlar ve müzeler bu Kordon bölgesinin çevresinde yer almaktadır. Deniz Müzesi de gezmeniz gereken yerler arasındadır. Kordon’dan kalkan feribot ile Gelibolu tarafına geçebilmeniz mümkündür. Feribotla ilerlerken sizleri ilk önce Dur Yolcu yazısı selamlamaktadır. Kilitbahir Kalesinde indikten sonra diğer yerleri kiralık araç  ile rahatlıkla gezebilirsiniz.

Çanakkale’de Araçsız Gezilebilir Mi?

Çanakkale tarihi donanımları ile oldukça önemli şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Bu sebeple Çanakkale’yi gezmek isteyenlerin mutlaka önceden gidilecek yerlerin projesini tasarlamalıdır. Gezilecek yerlerin listesini yaptıkları zaman göreceklerdir ki araç olmadan gezmeleri pek de olanaklı olmamaktadır. Bu sebeple ya şahsi araçları ile ya da gelemeyecek durumdalarsa ya da araçları yoksa kiralık araç ile durumunda kalmaktadırlar. Oldukça büyük bir şehir olması sebebi ile toplu taşıma araçları ile kısa sürede gezebilmek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle bireylerin mutlaka bir şahsi araca ihtiyaçları vardır. Bunun en kısa ve kolay yolu da araç kiralamak ile gerçekleştirilebilmektedir.