Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Çanakkale tarihi dokusuyla ülkemizin gözde illerinden bir tanesi olmaktadır. Çanakkale’yi gezmek için en az bir üç güne ihtiyacınız vardır.

Araçla Gezilecek Yerler

Şehri kısa bir sürede gezmek istiyorsanız mutlaka gezmek için erken saatlerde başlamanız gerekmektedir. Çünkü görebileceğiniz, gezebileceğiniz müzelerin çoğu 16.30’dan sonra içeriye kimseyi almamaktadır. Bu sebeple erken saatlerde gezmeye başlayasınız ki girebileceğiniz müzelerin hepsine saatinde yetişin. Gelibolu tarafını gezerken daha fazla zamana ihtiyacınız olacağından ikinci plana onu bırakmanız sizin yararınıza olacaktır. Öncelikle diğer yerleri halledip sonrasında aracınızla Gelibolu tarafına geçmeniz hem daha fazla yer görmenizi hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Araç kiralama sizler için oldukça uygun bir yöntem olmaktadır.

Çanakkale’de Araçla Gezebilmek

Çanakkale’de araçla gezmek sizler için büyük olanak sağlayacaktır. Çünkü büyüklüğü ve tarihi dokusu ile gezilecek birçok yeri bulunmaktadır. Eğer sizlerde Çanakkale şehrinin bütün tarihini içinize çekmek ve her ayrıntısına kadar görmek isteyenlerdenseniz mutlaka bir araçla gezmeniz tavsiye edilmektedir. Araçsız gidebileceğiniz yerler de elbette bulunmaktadır. Ancak aracınız olduğu taktirde daha fazla yeri daha kısa sürede gezebileceksinizdir. Bu nedenle şehre araçları ile gelmeyenlerin en kısa yolla bir araç edinmeleri gerekmektedir. Yarımadalara giderken bir aracınız olması sizi daha fazla yer görmeye itebilecek bir faktör olmaktadır. Gezip görmeyi seviyorsanız ve şehri her şeyiyle ayaklarınızı altına almak istiyorsanız aracınız olması gerekmektedir. Çanakkale’ye gidip de Truva atını görmemek tabi ki de olmaz. Görülmesi gereken en değerli şeylerden bir tanesidir. Bunun için zamandan tasarruf edebilmek adına mutlaka araçla gezme yöntemi tercih etmelisiniz.