Çanakkale’yi Neden Araba İle Gezmeli?

 

Çanakkale oto kiralama şirketleri Çanakkale ziyaretinizi unutulmaz kılmak için hizmet vermektedir.

 

Çanakkale doğası, havası, tarihi dokusu ile ülkemizin en şirin ve en keyifli şehirlerinden bir tanesidir. Geniş bir alana yayılan ve gezilecek çok sayıda mekan olan Çanakkale’nin tadını doyasıya çıkarmak için Çanakkale araç kiralama şirketlerinden birine uğramanız gerekecektir.

Çanakkale’nin Tarihi Mekanları

Çanakkale-1

 

  1. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren, destansı mücadelelere ev sahipliği yapan, tüm dünya tarihine “Çanakkale geçilmez!” lafını ezberleten bugünlerden kalma tarihi anıtlar, nefis bir hava ve gezilmesi görülmesi gereken adaları ve sahilleriyle yerli-yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

 

Çanakkale’de Gezilecek Seçenekler

Çanakkale’de, Denizcilik müzesi, Truva atı, Antik Truva kenti, Kordon, Kent müzesi, Gelibolu yarımadası ve şehitlikler, Gökçeada, Bozcaada, Assos, Geyikli, Kaz dağları, Batık dalışı gibi hem sayısız gezebileceğiniz, hem de tecrübe edeceğiniz, keyifli saatler geçirebileceğiniz oldukça fazla yer bulunmaktadır. Yalnız bu bahsettiğimiz gezilebilecek alanlar arasındaki mesafeler oldukça fazladır ve araç olmadan bu bahsettiğimiz bölgelerin 1’den fazlasını gezmek ve görmek pek mümkün olmayacaktır.

 

Çanakkale’ye Ulaşım Ve Trafik

Çanakkale’ye gelmişken şehir merkezinde yer alan Truva atını, Kordonu, Kent müzesini gezip; şehitlikleri ve Gelibolu yarımadasını gezmeden, Truva antik kentini, Assos’u veya Bozcaada’yı gezmeden görmeden dönmek olmaz. Şehir merkezine uzaklıkları 40-50-60 km gibi mesafelerde olan bu yerleri toplu taşıma, vapur ya da otobüsle gezmeniz hem çok yorucu olacaktır hem de tatilinizin ciddi sürelerine mal olacaktır.

 

Çanakkale’ye, İzmir, Bursa, İstanbul gibi nispeten yakın şehirlerden arabayla ulaşım mümkün olsa da, yüksek sezonlarda otoyollarında inanılmaz kalabalık olduğu ve trafikte çok zaman kaybı yaşayacağınız göz önüne alınırsa, havayolu ile Çanakkale’ye ulaşımınızı sağlayıp, şehir içerisinde Çanakkale araç kiralama firmalarından birini kullanmanız çok daha mantıklı olabilir. Onyedi Rent A Car bu firmalardan biridir.