Filo Kiralama Nedir  ve Avantajları Nelerdir

Kiralama işlemi,  farklı nedenlerle yapılabilir ve kendi içerisinde türleri vardır. filo kiralama da bu türlerden biridir.

Filo Kiralama Nedir?

Filo kiralama, küçük ya da büyük ölçekli işletmelerde satış, pazarlama ya da taşıma lojistik alanları için  binek araçlara  duyulan ihtiyacın karşılanması olarak tanımlanabilir. Yani araç kiralama  işlemlerinin  işletme ve birden fazla sayıda yapılmasını ifade eder. Satın almak yerine araç kiralama işlemi yapmak uzun vadede eğer işletme için daha karşı olacaksa, bu hizmete başvuru yapılır. Filo kiralama işlemi çok sayıda şirketin başvurduğu ve verim aldığı bir yöntemdir. Kiralamayı 12 ay- 1 yıldan 4 yıla kadar yapabilirsiniz.

Filo Kiralama İşlemleri Neden Avantajlı

Filo araç kiralama hizmetinin birçok açıdan avantajı vardır. Öncelikle aracın mülkiyeti ile ilgili riskleri araç kiralama firması üstlenmektedir. Yatrım riski ya da ikinci el değeri gibi riskler buna dahil edilir.  Ayrıca vergi ödemeleri, hasar bakım onarım, sigorta kasko gibi işlemler, lastik değişimi ve yedek araç gibi konular da kiralama firmasının sorumluluğu altındadır. Bu gibi ayrıntıları firmaya yüklemek müşterilere rahatlık sağlar. Birden fazla araç kiralamak, zaman ve maliyetten tasarruf anlamına gelir. Kalan zamanınızda işinize daha iyi odaklanma şansınız olur.  Ayrıca belki de müşterileri en çok ilgilendiren konu, müşterinin istediği araç özelliğine göre seçim yapabilmesi ve buna göre bir fiyatlandırma olmasıdır.  Marka, model ve km sınırı açısından seçim yapma şansı vardır.